:: LEGENDY ::
:: GALERIA ::
:: TURYSTYKA ::

:: IMPREZY ::
:: BRAĆ RYCERSKA ::
:: REKRUTACJA ::
:: HISTORIA ::
:: STATUT ::
:: TURNIEJ ::
:: PIEŚNI ::
:: LINKI ::
:: AKTUALNOŚCI ::
:: KONTAKT :: webmaster
Księga Gości

Uwaga Hubertus Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik odbedzie sie po raz kolejny. Wiecej informacji na forum.

Znany jest kolejny termin turnieju 22-23 VIII 2009.

UWAGA!!!! Mamy forum bractwowe pod adresem http://www.bractwochojnik.pun.pl/ Wszystkich zapraszamy do czynnego udzialu. Beda sie tam pojawaly wazne informacje odnosnie bractwa itd.

Zapraszam na relacje z tegorocznego turnieju do zakładek
TURNIEJ
AKTUALNOŚCI

Ankieta na 10 najlepszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska została roztrzygnięta nasz Zamek po orgomnych staraniach zajął 10 miejsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy oddawali głosy na Zamek Chojnik. LINK

Turniej Rycerski O Złoty Bełt 2008 odbył się już po raz XIX. Jak rok rocznie zebrała się tam ogromna rzesza Rycerstwa z Polski oraz zza granicy. Na zaproszenie Kasztelana Zamku Chojnik oraz Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik przybyło wielu znamienitych gości: Chorągiew Ziemi Czeskiej, Bractwo Rycerskie Zamku Bolków, Bractwo Rycerskie Zamku Książ, Płocka Drużyna Kusznicza, Drużyna Kusznicza z Czerwionki, członkowie Chorągwi Śląskiej oraz wielu innych.
W sobotę podczas trwania turnieju zamek oblegany był przez turystów. Na początku turnieju goście z Czech uraczyli zebranych widzów pokazem walk średniowiecznych, potem odbywały się zabawy pokazy tańców wykonywane przez członków różnych Bractw, musztra dla turystów prowadzoną przez Rycerza Wojska Polskiego, pokazy walk rycerskich, oraz odbyło się przedstawienie Teatru „Maska”.

Rozegrano kilka konkurencji kuszniczych oraz łuczniczych, w których członkowie naszego bractwa pozajmowali wysokie miejsca: I Miejsce w konkursie łuczniczym zajął Witold Zamiara, natomiast Łowczego wygrał Janusz Bartnicki, pierwsze 3 miejsca w konkursie kuszniczym „Złoty Bełt” zajęli członkowie drużyny kuszniczej z Czerwionki.Walka o Zamek odbyła się w sobotę przy licznej publice. Broniącymi się dowodził Jędrzej Ciosański, Kapitan Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik, natomiast dowódcą atakujących był Piotr Olejnik, Dowódca Chorągwi Śląskiej. Po zamknięciu wrót Zamku biesiada trwała do białego rana wśród licznych śpiewów, tańców a także pokazów ognia.W niedzielę niestety pogoda nie dopisała i zakończenie turnieju odbyło się w obecności najwytrwalszych turystów. Wtedy też Małgorzata Niedźwiedzka pasowana została na Damę Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik. Niestety nie wszystkie nasze założenia, dotyczące uczestników oraz uczestnictwa w turnieju, zostały zrealizowane, ale powoli wszystko zmierza ku lepszemu.
Ankieta na 10 najlepszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska została roztrzygnięta nasz Zamek po orgomnych staraniach zajął 10 miejsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy oddawali głosy na Zamek Chojnik. LINK

Rozpoczęła się antkietna na 10 najlepszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Postarajmy się aby siedziba Bractwa się tam znalazła. Serdecznie proszę o głosy. Głosować mozna pod adresem LINK

W dniach 3-4 maja 2007 na Zanku Chojnik odbyło się zebranie członków Bractwa. Dokładny reportaż z ustaleń podjetych na zebraniu pojawi się wkrótce

W dniach 18-20 sierpnia 2007 roku w murach zamku odbył się po raz kolejny Turniej Rycerski o Złoty Bełt Zamku Chojnik. Konkurencje rozegrane na turnieju: Strzelanie o Złoty Bełt Zamku Chojnik, wielobój(rzut oszczepem,strzelanie z łuku podczas jazdy konnej, sprawdzian umiejętności frechtunku, strzelanie z kuszy), Wilhelm Tell(strzelanie z kuszy do białego jajka na białym tle), Wielki Łowczy. Odbyła się także bitwa jak również pokazy tańców historycznych. Sredecznie dziękujemy wszystkim przybyłym.

W roku 2007 Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik obchodziło swoje 15-lecie. Z tej okazji odsłonięta została tablica pamiątkowa, Wmurowano ją w jedna ze ścian zamku głównego dziedzinca.

Latem 2007 roku miało miejsce odsłonięcie tryptyku upamiętniającego wizytę Jana Pawła II. Zamek Chojnik stał się przy tym jedną z części szlaku papieskiego. Przy odsłonięciu obecni byli niektórzy członkowie bractwa oraz przedstawiciele głowy kościoła.

W dniach19-21 sierpnia 2005 roku w murach zamku odbył się po raz kolejny Turniej Rycerski o Złoty Bełt Zamku Chojnik. Sredecznie dziękujemy wszystkim przybyłym.