Strona główna

:: LEGENDY ::
:: GALERIA ::
:: TURYSTYKA ::

:: IMPREZY ::
:: BRAĆ RYCERSKA ::
:: REKRUTACJA ::
:: HISTORIA ::
:: STATUT ::
:: TURNIEJ ::
:: PIEŚNI ::
:: LINKI ::
:: AKTUALNOŚCI ::
:: KONTAKT :: webmaster
Księga Gości


Strona cały czas w trakcie przygotowania 


Jestem w trakcie realizowania pomysłu i zbierania materiałów. Wszystkich do których nie dotarła wiadomość odnośnie realizowania tej strony proszę o kontakt z webmasterem.
Jerzy Czajka
Kasztelan zamku Chojnik, jeden z założycieli Bractwa.
Anna Czajka
Żona Kasztelana.Jędrzej "Ciosek"
Kapitan Bractwa a także jeden z założycieli, historią rycerstwa a także odtwórstwem się pałający. Niezrównany na polu walki ale także jako kusznik a w szczególności jeździec.

Małgorzata
Dama na Chojniku. Dzieli swoją pasje do historii wspólnie z mężem. Ambasadorka Rycerstwa na terenach Francji i Kanady, jak i oranizatorka wyjazdów Rycerstwa w tamte rejony. Jej głos można usłyszeć podczas wspólnych śpiewów. Jej pasją jest kusznictwo."Ciaciol" Potomek Kapitana, wybitny artylerzysta.

 


Dariusz Piotr Niedźwiecki herbu Ogończyk Jezuskiem zwany.
Rycerstwem parający się niemal ćwierć wieku, a bo to już od czasu Turniejów Konnych w Wojcieszowie przez Jędrzeja Ciosańskiego czynionych. Pasowany na Zamku Chojnik Roku Pańskiego 1992. Stawający konno lub pieszo z mieczem, kuszą, łukiem lub inną bronią w potrzebie na turniejach i pokazach w Polsce, Czechach i Francji. Zawsze chętny do boju, śpiewu i wypitki. Lubujący się w smaku towarzystwa dobrego, mięsiwa pieczonego, dziewek gładkich, a miodku sytego. W tradycjach konnych po dzień dzisiejszy siedzący.
Małgorzata Anna Niedźwiecka (Suchecka) herbu Poraj.
Jako i mąż jej już z dawien dawna na turniejach bywała. Pani ciętego języka, Żabą w pewnych kręgach zwana. Porywa najskuteczniej do wspólnego śpiewu.


Hubert "Hubvee"

Sieczka herbu Lis. Z zawodu nowoczesny rycerz(wojskowy). Pochodzi z Karpacza w bractwie od dłuższego czasu.Odpowiedzialny za forum bractwa, które jest w przygotowaniu.


Magdalena 100krotka / "Kwiatek (polny)"

Studiuje zacna naukę matematyką zwaną. Tańcowanie jest jej pasją, jednakże nie uchybi także w śpiewie. W szeregi zacnego bractwa wstąpiła 5 roków temu.
Bartosz Renegat/Hejncze

Herbu; Dobre Pole, Rycerz Bractwa. Łucznik niedościgniony, do bitki chętny zawsze i z każdym. Zadziorny niczym kogut, posiadający cięty język.
Aleksandra

Siostrą Olerą zwana. Dama Bractwa. Jej urodzie i wdziękowi który podziwiany być może podczas historycznych tańców, dorównuje tylko niezwykła jak na niewiastę ostrość języka i cięty dowcip, którego najczęściej dotkliwie ale nie tylko doświadcza jej rycerz z którym się związała.


Dawid

Rycerz Bractwa, którego zawsze można zastac w pierwszym szeregu, na polach bitew z 13 i 14 wieku co czyni go groznym ponad miare przeciwnikiem, w szczególności dla chetnych uwiedzenia jego wybranki serca. pasowani

Grzegorz

W Stumilowym Lesie wprawdzie nie mieszka, ale Puchatkiem jest zwany. Słynie ze swej miłości do dzieci, co zaprzyjaźnione dziatki potwierdzić mogą. Jako pasowany rycerz, uciśnionym pomaga i dzielnie zamku broni, o czym liczne blizny na ciele świadczą. Do niedawna częsta ofiara ciętego języka Siostry Olery, teraz jednak przez inną niewiastę wyswobodzony.Witek

Rycerz Bractwa. Lekkim zbrojnym będąc w potyczkach ostrych rzadko bywa, jednakże konny niedościgniony mimo iż zaczynał w wieku słusznym wierzchowców dosiadać.


Krystyna

Żona Witka,Dama Bractwa. Pani i towarzyska życia Witka, w śpiewie się lubująca.
Bogdan "Biały"

Zapalony artylerzysta, zbrojny. Z racji dostojnego wieku służy przykładem młodszym pokoleniom.
Janusz Herbu Przegonia


Gawędzarstwo jest jego umiłowanym zajęciem. Dokładając do tego iż jest zbrojnym, a także łucznikiem, staje się on doskonałym kompanem.

Piotr Kacper Niedźwiecki
Z rodów przednich się wywodzący zarówno po mieczu jak i po kądzieli, z racji wieku młodego jeszcze nie pasowany. Lubujący się w łuku, a szczególnie w kuszy. Uczestnik Bitwy pod Legnicą i nie jednego turnieju w Czechach, i na Chojniku.


Józef Baronem a i Majorem zwany.
Korzenie kresowe a i dolnośląskie posiadający a po kądzieli herbu Nałęcz. Etosem rycerskim od ćwierć wieku się zajmujący. Uczestnik niezliczonych turniejów biesiadnych często w różnorakich bojach raniony a i poległy lecz "zawsze wstanie i podąży za swym batalionem".


Kasia "Sucha"
Herbu Poraj. Rycerstwem zarażona prawie od urodzenia, jednakże na imprezach stawia swe pierwsze kroki. Jest administratorem bractwowej strony.